כתבות

ממה עשויים משקפי ראיה ומשקפי שמש?

מגוון החומרים מהן מיוצרות מסגרות למשקי ראייה מרחיבים באופן ניכר את אפשרויות הבחירה והשימוש, בעת רכישת משקפי ראיה או משקפי שמש התייעץ עם האופטומטריסט/ית שלך לגבי סוגי החומרים מהן מורכבות המסגרות, עמידותן, הצבעים הקיימים, הדגמים המיוחדים וכמובן המחירים. למעשה, מציאת מסגרת איכותית למשקפיים, המתאימה לצרכיך, יכולה להיות משימה פשוטה ברגע שמבינים מהם הצרכים.

מסגרות פלסטיק

אם הנכם מחפשים מסגרות בשלל צבעים, זו סוג המסגרת והחומר הדרושים לכם. בפועל זו רוב המסגרות המיוצרות מחומר זה מאפשרות בחירה משלל צבעים וצורות בעלות נוחות הרכבה גבוהה ומשקל קל יחסית. למסגרות הראייה מפלסטיק גם חסרונות: הן עלולות להישבר ביתר קלות ממסגרות ממתכת, חשיפה ממושכת לשמש יכולה להשפיע על היחלשות חוזק החומר, בעבר עקב חומרי פלסטיק ירודים היו מקרים בהן דהה הצבע עם הזמן.

מסגרות מתכת

מסגרות מתכת ליוו אותנו לאורך השנים, תמיד הן היו וסביר להניח שגם ישמשו לייצור משקפיים גם בעתיד. תחום זה מתפתח ומשלב טכנולוגיות מתקדמות לשם ייצור מתכות קלות, עמידות לשחיקה ובמחיר cost affective. רובנו יודעים כי מסגרות ראייה ושמש מטיטניום הינם הטובות והיקרות ביותר, אך לשם הנוחות להלן מספר הסברים לגבי חומר המתכת השונים.

מסגרות Monal Metal

שילוב של מגוון רחב של מתכות משמש לרוב כמרכיב הנבחר לייצור מסגרות ראייה ממתכת. יכולת החישול ומניעת שחיקה (קורוזיה) משמשים כיתרון בולט.

מסגרות פלדה

חומר זה אינו עמיד באופן מוחלט בפני שחיקה, אינו נפוץ ומשמש גם לאנשים הרגישים למתכת הקודמת שצוינה. מסגרות טיטניום - יצרנים רבים מייצרים כיום מסגרות ראייה ושמש מחומר זה. הטיטניום הינו חומר קל מאד, עמיד וחזק ובעל עמידות לשחיקה. בשל תכונותיו אלו משמש הטיטניום ליצירת מסגרות משקפיים, אך בשל עלות החומר, עלולות המסגרות להיות יקרות יותר משאר המסגרות.

מסגרות בריליום

משמשת כתחליף הזול לטיטניום, יכולת העמידות שלו מאפשרת לו להיות כחומר המועדף לייצור מסגרות אשר עמידות בסביבת מי ים. בריליום הינו גם קל, חזק וגמיש מאד וניתן לייצור במגוון צבעים.

מסגרות מפלדת אל-חלד

אלטרנטיבה נוספת לטיטניום הינה פלדת אל-חלד , בשל משקל הקל יחסית וחוזק החומר. יצרנים רבים מייצרים כיום את מסגרות המתכת מחומר זה אשר מאפשר גמישות, יכולת ייצור אמינה ומוצר איכותי לאורך שנים.

מסגרות עץ ובמבוק

מסגרות אלו הפכו להיות יותר טרנדיות בשנים האחרונות ועשויות בעיקר מחומרים מבוססי עץ. עמידותן של
מסגרות אלו זהה בד"כ למסגרות מהפלסטיק, אך מגוון הצבעים וגמישות החומר מגבילים את יכולת החדשנות בהן.

אז בפעם הבאה שאתם ניגשים לרכוש משקפי ראיה ושמש, בחרו את המסגרת המועדפת עליכם, חשוב שהבחירה שתבצעו תכלול, חוץ מאשר החומר והעיצוב, גם את נוחות ההרכבה ומחיר הוגן.