כתבות

למי מתאימות עדשות מגע רכות?

כמעט כל מרכיבי המשקפיים יכולים להשתמש בעדשות מגע. בניגוד למה שמקובל לחשוב, עדשות מגע רכות מאפשרות הרכבה קלה ואינן גורמות לתחושת אי נוחות. המגוון כיום הוא גדול וכולל: עדשות מגע יומיות, דו-שבועיות, חודשיות, צבעוניות, לבעלי צילינדר ואף עדשות מגע מולטי פוקל.

אילו עדשות מגע יתאימו לי?

מומלץ לפני הרכישה לפנות לרופא העיניים או האופטומריסט שלכם ולעבור בדיקות מקיפות שכוללות בדיקת מצב העין והתאמה לשימוש בעדשות מגע מבחינת רגישויות למיניהן. לאחר מכן יקבע המספר והנתונים ובעל המקצוע  יוכל להמליץ לכם על סוג עדשות המגע שלדעתו יתאים לכם.

איך אדע אם עדשות המגע לא מתאימות לי?

ישנם מיקרים בהם מתפתחת רגישות ואלרגיה לעדשות המגע, דבר שגורם לדימוע. במקרים כאלו יש להתיעץ עם רופא העיניים שהמליץ לכם על העדשות ולבדוק האם ניתן לנסות סוג אחר של עדשות מגע.

מה צריך לקחת בחשבון במעבר ממשקפיים לעדשות מגע?

כשם שלהתרגל למשקפיים לקח זמן, כך גם לעדשות מגע (לרוב בין שבוע לשבועיים), אבל בניגוד למשקפיים,עדשות מגע דורשות חיטוי וניקוי, חוץ מבמקרים של עדשות חד פעמיות.

ממה צריך להזהר כשעוברים לשימוש בעדשות מגע?

במידה ופעלתם עפ"י הכללים, כל עוד תשמרו על עדשות המגע נקיות ותדאגו לחטא אותן, אין סכנה בשימוש בהן.מעבר לזה, הן מתאימות גם לילדים בהנחה שהם יודעים להרכיב אותן בעצמן ולטפל בהן. עם הזמן תגלו שעדשות מגע מאפשרות לכם לבצע פעילויות ספורטיביות מבלי לחשוש שעדשות המגע יפלו. במקרה ואתם משתמשים בעדשות מגע קשות קיים סיכוי נמוך שהן יפלו.