שימוש בתבונה בעדשות מגע

שימוש בתבונה בעדשות מגע

בעשור האחרון גדל השימוש בעדשות מגע בקרב הצרכנים בעיקר עקב שיפור הטכנולוגיה והחומרים מהן עשויות עדשות המגע וכן הוזלת מחיריהן. רוב האוכלוסייה בישראל ובעולם עדיין משתמשת במשקפיים כפתרון לתיקון ראייה אך מגמה זו משתנה בהדרגה וכיום רבים מעוניינים להתחיל בהרכבת עדשות מגע.

חשוב לדעת ולהבין את המשמעות והאחריות הקיימת לצרכן המרכיב עדשות מגע. אומנם עדשות מגע עשויות מחומרים מתקדמים וידידותיים המאפשרים לדוגמא:
הגדלת גמישות העדשה וטווח הפרמטרים אותם ניתן לספק, משפרים את מעבר החמצן לעין וחלקם אף בעלי טכנולוגיית סיכוך, אך עדיין יש לקחת בחשבון כי הרכבה רצופה של עדשות מגע מעבר להמלצת היצרן ללא שימוש משולב עם משקפיים מותאמים אישית עלולה לגרום לנזקים בריאותיים.

מומלץ ביותר בסוף כל יום להסיר את העדשות ואף אם ניתן להרכיבן בבוקר ממש לפני היציאה מהבית, באופן זה אנו מאפשרים אספקת חמצן ישירות לעיניים באופן הטבעי אשר לו הן זקוקות ומומלץ אף יום בשבוע להרכיב את המשקפיים בלבד.

מניסיוני הרב בתחום, רוב מרכיבי עדשות המגע אשר פיתחו אי סיבולת להרכבת עדשות מגע לאחר שנים רבות של הרכבה, נהגו להרכיב את עדשות המגע מהבוקר עד הלילה ללא שימוש במשקפיים כלל.

במצב של הרכבה לא נכונה מתפתח בעין למעשה למעשה תהליך פיזיולוגי שבו הקרנית סופגת פחות חמצן, נוצרים כלי דם חדשים שמתפשטים וחודרים לכיוון הקרנית על מנת לספק  יותר חמצן לעין.ברגע שהם חודרים לקרנית ,מתחיל תהליך של אי סבילות, היות והקרנית חייבת להיות שקופה וללא כלי דם כלל ולכן על מנת להמשיך וליהנות שנים רבות מהרכבת עדשות ,יש לספק כל יום "מנת חמצן" לקרנית - מיותר לציין שכיף להסיר את העדשות ולשחרר את העניים מהן  .

במקרים של גירויי בעין או אי נוחות יש להסיר את העדשות, יתכן שהעדשה פגומה או שהורכבה הפוך, אך ישנה אפשרות שהעין פיתחה אי סבילות ולכן מומלץ להמתיןכ 24 שעות ולנסות שוב להרכיבן,  אם התופעה חלפה ניתן להמשיך עם הרכבת העדשות, במידה ולא יש לגשת לרופא עיניים לקבלת טיפול. חלקם של מרכיבי עדשות מגע "סובלים" מעט מהעדשות ומאי נוחות מלאה וזאת עקב שימוש בעדשות שלא בהכרח הותאמו להם או למבנה הקרנית שלהם באופן מדויק וזאת מכיון שרוב חנויות האופטיקה מתמקדות ביצרן בודד או שניים של עדשות מגע ובכך האפשרויות הנוספות הקיימות לא מוצעות לצרכן.

רובנו מעדיפים להרכיב עדשות מגע מאשר משקפיים אך האופציה חייבת להיות קיימת. אני מאמינה כי אם תאהבו את המשקפיים שרכשתם תוכלו ליהנות מהשילוב של הרכבת עדשות מגע ומשקפיים.  

כאופטומטריסטית הבית של
Adashot אני מזמינה אותך לבוא, ליהנות מבדיקת ראייה מקצועית לעדשות מגע ומשקפים ללא עלות*. לקבל ייעוץ אישי והכוונה מקצועית מבין כל מגוון עדשות המגע הקיימות כן למשקפי ראייה.

*הבדיקה בתאום טלפוני מראש 03-6055506
*קבלת מרשם כרוכה בתשלום 

 

 דליה אליאש גיגי
אופטומטריסטית

 

 

שימוש בתבונה בעדשות מגע