כתבות

1. אילו סוגי עדשות מגע קיימות?

עדשות מגע יומיות (חד-פעמיות):
נועדו להרכבה יומית וחד-פעמית. ידועות כבריאות יותר למרכיבים אותן. עדשות אלו דקות יותר ובעלות עבירות חמצן גבוהה יותר. קיימים סוגי שונים של עדשות מגע יומיות: עם מרכיב לחות מוגבר, לבעלי צילינדר, לשינוי גוון העין. ומתאימות יותר לאנשים העוסקים בפעילות ספורטיבית ופעילות חוץ כגון: חיילים.

עדשות מגע דו-שבועיות:
תקופת השימוש בהן נעשית עד לתקופה של שבועיים כאשר בכל לילה יש להסירן ולהשרות אותן בתמיסה מתאימה. חלק מעדשות אלו מאפשרות (עפ"י הנחיות היצרן) שינהו/או נימנום אך יש לשים לב כי תקופת השימוש בהן מתקצרת משמעותית עקב כך.

עדשות מגע חודשיות:
תקופת השימוש בהן נעשית עד חודש ימים. עדשות מגע אלו נפוצות יותר ולרוב מציעות פיתרון זול ויעיל ארוך טווח. עקב השכיחות הגבוהה בשימוש בעדשות מגע חודשיות, השימוש בהן מציע מגוון גדול. עדשות חודשיות צילינדריות, מולטיפוקליות, צבעוניות וכיום הן עשויות מחומרים מתקדמים יותר (סיליקון הידרוג'ל) דבר המשפר את נוחות ההרכבה שלהן, עבירות החמצן והלחות.

עדשות מגע צילינדריות:
תקופת השימוש בהן שונה ונתונה לבחירת הלקוחות. עדשות אלה נועדות לתיקון ראייה לסובלים מבעייה הדורשת תיקון צילינדרי. כיום גם עדשות מגע אלה עשויות ומיוצרות מחומרים מתקדמים (סיליקון הידרוג'ל).

עדשות מולטיפוקל:
לרוב תקופת השימוש בהן חודשית. עדשות המיועדות לאנשים הסובלים מקושי בראייה מרחוק ובקריאה מקרוב. לרוב נועדו לבעלי גיל 40 ומעלה הסובלים מבעיה זו.

עדשות צבע:
תקופת השימוש בהן נרחב, מיועדות לשינוי גוון צבע העין הטבעי. מיועדות לשימוש יומי, דו-שבועי, חודשי ואף צילינדרי. ניתן להשתמש בהן לצורך קוסמטי או לתיקון ראייה.

2. מה תופעות הלוואי בהרכבת עדשות מגע ?

לרוב אין תופעות לוואי בהרכבת עדשות מגע, אך יש מקרים (לרוב משימוש לא תקין) בהן עלול להתקיים מצב של אדמומיות, אי נוחות, הפרשות ואף דלקות בעיניים, לכן חשוב לבצע בדיקה והתאמה ראשונית אצל בעל מקצוע

3. מה עושים במידה ונרדמים עם עדשות המגע?

קודם כל מומלץ לא להירדם עם עדשות מגע, אם במקרה ונרדמים עם עדשות מגע יש לטפטף טיפות של דמעות מלאכותיות, להסיר את העדשות ולשים אותם בתמיסה (במידה והעדשות אינן יומיות) ולא להרכיבן למשך מספר שעות.

4. האם מותר לשים טיפות עיניים עם עדשות?

מותר ואף רצות להשתמש בטיפות עיניים המיועדות לשימוש עם עדשות מגע ע"מ לסכך את העיניים, הדבר תורם לתוספת דמע ונוחות לעין ואינן יוצרות התמכרות למוצר

5. עד איזה מספר יש עדשות מגע?

דיופטר (מספר) משתנה ממוצר למוצר, אך כעיקרון עדשות מגע (עפ"י היצרנים השונים) קיימות בכל המספרים והצילינדרים וזאת בהתאמה של בעל מקצוע מוסמך כמובן

6. האם שימוש באיפור מזיק למרכיבי עדשות מגע?

ניתן להרכיב עדשות מגע גם עם איפור והדבר אינו מזיק כל עוד עושים שימוש נכון בעדשות

7. מאיזה גיל ניתן להרכיב עדשות מגע?

למעשה אין הגבלה על הגיל בו ניתן להתחיל להרכיב עדשות מגע, אך הגיל המומלץ הינו תלוי הילד והוריו, כלומר אם הילד מאד אחראי אפשר בגילאים מוקדמים ובעיקר במקרים בהן נדרשות עדשות מגע לצורך הפחתת עליית המספר ובהתאמה עם ההורים ובעל מקצוע. בגילאי 13-14 ילדים / בני נוער נחשבים יותר אחראים להתנהל נכון עם עדשות מגע אך קיימים מקרים בהם גם בגילאים מוקדמים יותר מתחילים בהרכבה של עדשות

8. האם עדשות מגע יכולות להידבק לעין?

עדשות לא נדבקות לעין, אך עלולים להיווצר מקרים בהן העדשה יבשה או לא מותאמת נכון ואז עלול להיווצר וואקום בין העדשה לקרנית ולכן מומלץ להשתמש בתחליפי דמעות.

9. האם עדשות המגע יכולות לעוף מהעין?

עדשות מגע בד"כ לא "עפות" יוצאות מהעין, אלא במקרים שהעדשות לא הותאמו נכון מבחינת הקימורים והקוטר ע"י בעל מקצוע או במצבים של שפשוף העין במיוחד כשמדובר בעדשות קשות

10. האם עדשות מגע עדיפות על משקפיים?

הדעות חלוקות בנושא, מצד אחד יש את תפיסת הנראות ואי השימוש במשקפיים מגדיל בקרב אנשים ובני נוער את תחושת הביטחון העצמי באי הרכבת משקפיים, אך יש כאלה המעדיפים שימוש במשקפיים. בעת הרכבת משקפיים למעשה לא קיים סיכוי של סיבוכים עקב שימוש לא נכון בעדשות, אך לרוב הראייה עם עדשות מגע חדה יותר ולכן פחות מתאמצים לראות טוב יותר עם עדשות מגע דבר אשר עלול לגרום לעלייה של המספר.

11. כמה זמן לוקח להתרגל לעדשות מגע?

זמן ההסתגלות לעדשות מגע משתנה מאדם לאדם והינו בין רגע או שניים לבין שבועיים/שלושה, ולכן ניתן להגדיר זמן הסתגלות (לפי סוג האדם ורגישותו וסוג העדשה) לכשבוע בממוצע

12. האם קשה לטפל בעדשות מגע?

טיפול בעדשות מגע הוא מאד פשוט, צריך כמובן לקבל הדרכה ע"י בעל מקצוע (אופטומטריסט) על מנת להבין ולטפל נכון בעדשות ולהבין את תהליך ההרכבה וההסרה

13. האם ניתן להשתמש במים רגילים במקום תמיסות לעדשות?

בשום פנים ואופן לא! אין להשתמש במים רגילים בעת הרכבת עדשות מגע רכות רק בתמיסה המיועדת לשימוש בהן. ניתן במקרים מסויימים להשתמש במים בעדשות מגע קשות אך יותר ממומלץ להשתמש בתמיסה ייעודית לעדשות מגע קשות

14. איך ניתן לבצע הזמנה באתר?

הזמנות באתר ניתן לבצע במספר דרכים. הראשונה הינה דרך ביצוע הזמנת עדשות מגע עצמאית ישירות באתר וקבלת אישור רכישה לכך במייל. האפשרות השנייה הינה התקשרות טלפונית לנציגי החברה אשר ישמחו להעניק לכם את עזרתם 03-6055506 או ביצירת באמצאות המייל info@adashot.co.il ותענו תוך זמן קצר. לפירוט נרחב יותר לחצו כאן

15. למי מיועדות עדשות מגע?

עדשות מגע מיועדות לכל מי שסובל מליקויי ראייה אשר ניתן לתקן בעזרתו את הליקוי. הרכבת עדשות מגע לרוב איננה מוגבלת בגיל (למעט האחריות האישית שבשימוש בהן) ומעניקות פתרון למגוון רחב של צרכנים. כמו-כן ישנם עדשות מגע צבעוניות אשר מעניקות גם שינוי קוסמטי ו/או תיקון ראייה.

16. האם עדשות מגע מתאימות לשימוש בפעילות ספורט?

עדשות מגע הינן פתרון מצויין לעוסקים בספורט. הן משפרות ומחדדות את הראייה כולל תפיסת עומק מדוייקת יותר, בניגוד למשקפיים עדשות מגע אינן זזות בעין בעת העיסוק בפעילות הספורטיבית ולכן מצמצמות משמעותית את חוסר הנוחות. עדשות מגע אינן מומלצות לשימוש בעת שחייה.

17. באיזו תמיסה עלי לבחור?

קיים מגוון גדול של תמיסות All in One לניקוי, חיטוי ואחסון עדשות מגע. במידה ונבדקתם ע"י בעל מקצוע מוסמך כגון: רופא עיניים או אופטומטריסט, יש לפעול לפי הנחיותיהם גם במקרה זה. במידה ולא קיבלתם הנחייה בנושא, צוות השירות שלנו ישמח לעזור לכם בטלפון או בפנייה במייל.

18.מהו זמן אספקת עדשות המגע ללקוח?

רוב ההזמנות נשלחות בדואר רשום ולכן הגעתן אל הלקוח/ה יתבצע תוך כשבוע, עם יציאת המשלוח אנו שולחים ללקוח/ה מייל בו פרטי המשלוח, תאריך יציאתו וקישור לאתר דואר ישראל לצורך מעקב. במידה והוזמן המוצר ע"י שליחות מועד האספקה יחול בין 2-3 ימי עסקים (למעט סופי שבוע וחגים). כמו-כן ניתן לסמן בהזמנה ולאסוף את ההזמנה עצמאית - הודעת SMS תשלח ללקוח/ה המפרטת את שעות הפעילות והכתובת. במקרים מסויימים (לעיתים יקרה בהזמנת עדשות מגע צילינדריות) זמן האספקה יחול בין שלושה שבועות לחודש, עקב הזמנתן מחו"ל.

19. רכשתי מוצר בעסקה שנתית, האם ניתן להחליף אריזות במידה והמספר השתנה?

בהחלט, ניתן להחליף אריזות סגורות שלא נעשה בהן שימוש.

20. האם קיימת אחריות לעדשות המגע?

לעדשות מגע קיימת אחריות, במידה וקיבלת את המוצר וניתקלת בעדשה פגומה יש לשלוח פנייה למייל info@adashot.co.il ואנו נטפל בפנייתך.

21. כל כמה זמן עלי לבצע בדיקת עיניים?

יש לבצע לפחות אחת לשנה בדיקת עיניים תקופתית אצל רופא עיניים ו/או אופטומטריסט. מטרת הבדיקה היא לבחון את העין בריאותית ולוודא שאכן ניתן להמשיך ולהרכיב עדשות מגע ולבדוק האם חלו שינויים במספרים. בדיקה זו חשובה מאד לבריאותכם, יש להדגיש בפני בעל המקצוע כי הינכם מעוניינים בבדיקת ראייה לצורך הרכבת עדשות מגע ולא משקפיים.

22. מתי חובה על נוהג ברכב להרכיב משקפיים או עדשות מגע?

כאשר מצוין ברישיון הנהיגה שלו שהוא זקוק להם כדי לנהוג. במידה וכך המצב - אסור לו בשום פנים ואופן לעלות לרכב ללא אמצעי ראיה מותאם, כי אז הוא יהווה סכנה למשתמשי הדרך השונים וגם לעצמו כי הוא לא יוכל להעריך נכונה את תנאי הדרך ולהגיב בהתאם.

23. האם אפשר לשים עדשות מגע במים?

עדיף שלא. מומלץ להסיר את עדשות המגע לפני הכניסה למים, במיוחד אם אלו מי ים או בריכה בהם מצויים חומרים שיכולים להזיק לעין, כמו כלור ומלחים מסוימים - כי הם מצטברים בתוך העדשה וכך עלולים לגרום להיווצרות זיהומים ודלקות.